PUŠKINI INSTITUUDI VENE KEELE KOOL

Vene keele kui emakeele kursused eestikeelsete koolide ja keelekümblusklasside lastele.

Meile on oluline, et emakeel säiliks kaunina!

Igal aastal enam kui 70 lõpetajat

Õpetamiskogemus          19 aastat

ÕPETAME NAGU OMA LAPSI

Meie kooli ajalugu algas hetkest, kui meie juhid seisid silmitsi küsimusega, millisesse kooli saata oma venekeelsed lapse: vene- või eestikeelsesse? Samaaegselt kerkis küsimus: mis juhtub laste emakeelega, kui nad käivad eestikeelsetes koolides?

Võeti vastu otsus saata lapsed eestikeelsesse kooli ja õpetada kodus neile täiendavalt vene keelt, eriti kuna mõlemal vanemal on kõrgharidus vene filoloogias.

Kiiresti sai selgeks, et kodus on oma lapsi keeruline õpetada. Eriti keeruline on koolituse süsteemseks muutmine, sest kodus on nii palju tähelepanu kõrvalejuhtivaid asju: kord pole aega, siis jälle on väsimus, kord minnakse külla, siis jälle sõidetakse koolivaheajale jne. Põhjuse mitte õpetada leiab alati! 🙂

Tekkis vajadus leida õpetaja, kes hakkaks nende lapsi õpetama. Seejärel liitusid vene keele tundidega tuttavate ja naabrite lapsed, seejärel tuttavate tuttavad ja nii edasi… Vanemaid, kes soovisid säilitada emakeelt, oli piisavalt, mis võimaldas kooli avamist. Aeg läks ja kool muudkui kasvas: suurenes laste arv ja koos sellega ka õpetajate arv.

Nüüd on tüdrukud, tänu kellele meie kool tekkis, juba suureks kasvanud ja mõlemad on lõpetanud Tartu Ülikooli. Nende endi sõnul on nende peamiseks eeliseks kahe keele suurepärane oskus, mis nende sõpru ja tööandjaid alati imestama paneb 🙂

Aga meie jagame teie lastega oma hindamatuid isiklikke kogemusi! 🙂

MIKS TASUB MEIE JUURDE TULLA?

• Õpetame vene keelt emakeelena (mida eesti koolis pole).

• Tunnid toimuvad 1 kord nädalas, 4 akadeemilist tundi puhkepäeval (rühmad moodustatakse teadmiste taseme alusel).

• Õpetame emakeeles õigesti kirjutama, lugema ja kaunilt oma mõtteid väljendama.

• Tundides tutvuvad lapsed ka Venemaa kultuuri ja ajalooga.

• Õppekava on heaks kiitnud EV Haridus- ja Teadusministeerium.

HIND

Õppemaks on 65 eurot kuus. Tasutud summalt tagastatakse tulumaks.

VÄÄRTUS

Vene keele (mida räägib enam kui 300 miljonit inimest kogu maailmas) asjatundlik valdamine pakub elus suurepäraseid võimalusi ja eeliseid.

ÕPPEKORRALDUS

Puškini Instituudi kooli õppekorraldusega võib tutvuda siin.

2003. aastal asutas Puškini Instituut Vene keele kooli. Kool pakub vene keele kursusi lastele, kes käivad eestikeelsetes koolides ja keelekümblusklassides. Meie õpilaste vanus on 6-18 eluaastat.